Teslimat ve İade Sözleşmesi

Ödeme Yöntemleri

- Havale / EFT ile ödeme :
yamanergida.com  Havale / EFT ile yapacağınız alışverişlerde, sipariş tutarının hesaplarımıza geçmesiyle teslimat süresi başlar. 7 iş günü içerisinde hesaba geçmeyen havale siparişleriniz geçersiz sayılır.

- Kredi Kartı ile ödeme :
yamanergida.com 256 Bit SSL üzerinden Visa ve Master Card kredi kartları ile güvenli alışveriş yapma olanağı sağlar.

10.03.2007 tarihli 26458 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26. maddesine eklenen fıkraya göre bireysel kredi kartları ile yapılan gıda alışverişlerinde taksit uygulanmamaktadır. Bu nedenle yamanergida.com üzerinden bireysel kredi kartları ile  yapılan gıda alışverişleri tek çekim olarak gerçekleştirilmektedir.


Teslimat

yamanergida.com  için en önemli konu kullanıcıların güvenliğidir. Bu nedenle siparişin verildiği an ödeme bilgilerinin kontrolüyapılır.Bu yüzden siparişinizin gönderilmesi için öncelikle, siparişinizin onaylandığına dair e-mailin size yollanması gerekmektedir.Normal şartlarda,yamanergida.com  yaptığınız alışverişler, siparişin banka onayının sağlıklı olarak alınması halinde,elinize geçen e-mailden sonraki ilk iki iş günü içerisinde KARGO'ya verilir. Yamaner Gıda'dan alınan 100 tl ve üzeri üzeri alışverişlerinizden kargo ücreti alınmaz. 100 tl altındaki siparişlerde kargo ücreti alıcıya aittir.

Sipariş teslimleri

Normal şartlar altında, İstanbul içindeki teslimatlar kargoya verildikten sonra 24 saat içinde; İstanbul dışı teslimatlar ise (kargo firmasının bulunduğunuz il ve ilçeye taahhüt ettiği teslim süresine göre değişmekle birlikte) 2-3 gün içinde yapılır. Eğer ürün tedarik sürecinde herhangi bir sorun yaşanırsa, müşteri hizmetleri temsilcilerimiz e-posta yoluyla sizi bu durum hakkında bilgilendirir.

Bayram ve tatil günlerinde işlem yapılmaz.

İade Politikamız

yamanergida.com'dan satın aldığınız ve ambalajını açmadığınız ürünleri 14 gün içinde iade edebilirsiniz

Hasarlı Ürün iade prosedürü

Satışa sunduğumuz tüm ürünler, tedarikçi firmadan alınırken ve kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken hasar kontrolünden geçer. Dolayısıyla, hiçbir ürünün hasarlı olarak gönderilme olasılığı yoktur. Buna rağmen cam eşya gibi niteliği itibarıyla hassas ürünlerde, taşıma sırasında düşürülmesi veya kargoya hatalı yüklenmesi nedeniyle hasar oluşabilir.

  • Siparişiniz kargo görevlisi tarafından adresinize ulaştırıldığında, ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın ve herhangi bir hasar gördüğünüz anda “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatın.
  • Hasar Tespit Tutanağı hazırlanırken kargo görevlisinin tutanağa yazdığı açıklamalara dikkat edin. Örneğin; “Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır.” gibi bir açıklama, ürünün taşınma sırasında zarar görmediği şeklinde yorumlanır ve değişim talebiniz sırasında sorun yaşamanıza neden olur.
  • Hasarlı gelen ürünle ilgili tam ve doğru kelimelerle tutanak tutması için görevliyi uyarın. “Ürün teslim edildiğinde kontrol edildi ve hasarlı olduğu görüldü.” gibi bir açıklamanın yer aldığı tutanak, ürün iade işleminizi hızlandıracaktır.
  • Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo şubesiyle hemen iletişim kurmanız ve “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlamalarını istemeniz gerekir. Eğer kargo şubesi size bu konuda yardımcı olmuyorsa, lütfen en kısa sürede bizi bilgilendirin.
  • Hasar Tespit Tutanağı’yla birlikte hasarlı ürünü yamanergida.com'a gönderdiğinizde,ürün değişimi işlemleriniz hızla tamamlanır ve size bu konuda bilgi verilir.